Hõbe

Hõbe on väärismetall, mida on mitmel erineval kujul kasutatud sajandeid. See on pehme, vasardatav metall, mida on kasutatud müntides, ehetes ja muudes dekoratiivsetes ja funktsionaalsetes esemetes. Hõbedat kasutatakse tänapäeva ühiskonnas laialdaselt, alates tööstuslikest rakendustest kuni meditsiiniliste kasutusteni.

Hõbedat on pikka aega kasutatud müntides ja ehetes. Iidsed mündid valmistati sageli hõbedast ja hõbeehteid võib leida paljudest kultuuridest Euroopast Aasiani. Hõbedat kasutatakse sageli müntide valmistamiseks, kuna see on vastupidav ja oksüdatsioonikindel, mis tähendab, et see ei korrodeeru ega tuhmu aja jooksul. Hõbedast on tehtud ka ehteid ja muid dekoratiivesemeid, näiteks lauahõbedat ja dekoratiivvaase.

Hõbedal on mitmeid tööstuslikke rakendusi. Hõbedat kasutatakse elektroonikatööstuses trükkplaatide valmistamiseks ning juhtmete ja kontaktide katmiseks. Hõbedat kasutatakse ka fotograafias ja optilistes objektiivides. Hõbedat kasutatakse ka päikesepaneelide tootmisel, kuna see on hea elektrijuht.

Hõbedal on ka mitmeid meditsiinilisi rakendusi. Hõbedat kasutatakse haavade ja põletuste ravis, kuna sellel on antiseptilised omadused. Hõbedat saab kasutada ka infektsioonide raviks ja vee puhastamiseks. Hõbedat kasutatakse ka mõnedes meditsiinilistes implantaatides, näiteks südamestimulaatorites.

Hõbe on meie kaasaegse ühiskonna oluline osa. Sellel on lai kasutusala, alates müntidest ja ehetest kuni tööstuslike ja meditsiiniliste rakendusteni. Hõbe on vastupidav ja vastupidav

Hõbe on inimeste poolt üks armastatumaid väärismetalle läbi aegade. Hõbedal on hea peegeldusvõime ning ta juhib hästi elektrit- ja soojust. Olemuselt on hõbe pehme ja plastne metall, keemiliselt väheaktiivne. Hõbedat leidub looduses nii ehedalt kui ka ühenditena teistes polümetallilistes maakides. Suurem osa hõbedast saadakse vase, tina, kulla ja tsingi (rafineerimise) kõrvalsaadusena.

Hõbeda kasutamine ulatub juba 3000a eKR ning hõbedat on pikalt kasutatud väärismetallina. Muuhulgas vermitakse hõbedast münte, ehteid, laua- ja kööginõusid, aga ka ehteid. Erinevates tööstuses kasutatakse hõbedat tänu selle heale elektrijuhtimisele erinevates komponentides. Hõbedat leidub näiteks mitmetes desinfektsioonivahendites, biotsiidides, aga ka näiteks fotofilmis.

Hõbeda omadused

Hõbe on plastne ning veidi kõvem kui kuld. Monovalentne metall, säravvalge läikega. Kuigi, hõbeda elektrijuhtivus on parem kui vasel, kasutatakse elektriseadmetes enamasti siiski vaske, hõbeda tunduvalt kõrgema hinna tõttu. Teiste metallidega võrreldes on hõbedal (v.a. alumiinium, mis peegeldab paremini ultraviolettkiirgust) üks kõrgemaid peegeldustegureid.
Hõbeda sulamistemperatuur on 962°C ning tihedus 10,49 g/cm, tänu millele on tegu kergeima väärismetalliga. Puhtas õhus ning vees on hõbe stabiilne, kuid kokkupuutel õhu ja veega (milles sisaldub vesiniksulfiidi või osooni) tuhmub. Tuhmunud kihti hõbedalt saab eemaldada (lahjendatud) soolhappega.
Vähemtuntud fakt on hõbeda antibakteriaalne toime. Mitmetes maades, kus on madalama kvaliteediga joogivesi, nt nagu India on levinud just hõbedast (ja vasest) jooginõud, mis hävitavad baktereid.

Hõbe kui valuuta

Esimesed teadaolevad hõbemündid võeti kasutusele juba 700 eKr. Hiljem kasutati juba rafineeritud hõbedat, ehk münte toodeti puhtast hõbedast. Mitmed rahvad kasutasid hõbedat oma rahasüsteemi baasväärtusena. Nt Suurbritannia naelsterling sai oma nimetuse just ühele naelale, ehk üks “sterling silver”. Mitmetes keeltes, nt heebrea, prantsuse, hispaania tähendab “hõbe” nii hõbedat kui raha.
Alates 19. sajandist avastati Ameerikas suured hõbedavarud ning kartuses, et hõbeda väärtus võib suuresti langeda, vahetasid paljud riigid oma rahasüsteemi ümber kullastandardile (mis omakorda hüljati 20. sajandi lõpus).

Hõbeehted

Hõbeehted on ajatu ja klassikaline aksessuaar, mis on kasutusel olnud juba sajandeid. Seda on kantud keha kaunistamiseks ning rikkuse ja staatuse tähistamiseks. Hõbeehted on valmistatud sterlinghõbedast, mis on hõbeda ja muude metallide, näiteks vase, nikli ja tsingi sulam. Hõbeehted on väga nõutud ja on suurepärane valik erinevateks puhkudeks.

Hõbeehteid peetakse sageli luksuslikuks ja elegantseks aksessuaariks. Selle kõrge sära ja peegeldavad omadused eristavad seda teistest ehtevalikutest. Hõbeehteid on saadaval erinevates stiilides ja kujundustes, alates lihtsast ja klassikalisest kuni moodsa ja erksani. See on ka väga taskukohane, muutes selle paljudele kättesaadavaks.

Hõbeehteid kasutatakse sageli eriliste sündmuste tähistamiseks. Olenemata sellest, kas tegemist on kingitusega kallimale või erilise esemega verstaposti tähistamiseks, on hõbeehted ideaalne valik. Seda kasutatakse sageli ka isikliku stiili ja moe väljendamiseks. Hõbeehetega saab luua ainulaadse ja pilkupüüdva välimuse.

Hõbeehted on suurepärane valik ka igapäevaseks kandmiseks. Seda on lihtne hooldada ja see võib õige hoolduse korral kesta aastaid. Hõbeehted on ka hüpoallergeensed, mistõttu on see suurepärane valik tundliku nahaga inimestele.

Üldiselt on hõbeehted ajatu ja klassikaline aksessuaar, mis kindlasti rõõmustab iga kandjat. Selle mitmekülgsus ja taskukohasus muudavad selle ideaalseks valikuks igaks sündmuseks. Olgu see siis eriline kingitus või igapäevane aksessuaar.

Hõbeehted valmistatakse (standard) hõbedasulamist, kus on 92.5% hõbedat ja 7.5% vaske.  Väärismetallide proovid märgitakse tavaliselt kolmekohalise numbrina, mis väljendab selle metalli sisaldust konkreetses esemes. Hõbeda proov 925 tähendab, et hõbeda sisaldus selles ehtes või esemes on 92.5%.

Kui teid huvitavad hõbedast ehted, nagu hõbesõrmused, hõbedast kõrvarõngad või hõbedast ripatsid, vaadake parimaid hõbeehete pakkumisi vajutades all oleval nupul

Hõbeda müük

Soovite müüa hõbedast ehteid või lauahõbedat? Või soovite müüa hoopis hõbemünte, investeerimishõbedat või muid hõbedast esemeid? Küsige hõbeda müügi hinnapakkumist internetist.

Teemal kuldehted

Kuldehted

Kogu info kuldehetest

Kuldehete müük

Parimad kuldehete müüjad

Kuldsõrmused

Leia omale kuldsõrmus

Kihlasõrmused

Ilusad kihlasõrmused

Kuldkõrvarõngad

Ilusad kullast kõrvarõngad

Investeerimiskuld

Soovite osta investeerimiskulda? Vaadake lähemalt kodulehelt aadressilt investeerimiskuld.ee ning leidke omale sobiv kuldplaat või meenemünt.

Pandimaja Tallinnas

Otsite pandimaja, kuhu viia oma seisma jäänud kuldehted või väärisesemed? Vaadake pandimaja kodulehelt, kuhu täpsemalt ehted viia ning küsige täpset hinnapakkumist!