Kuldehted

Kuldehted aitavad tuua inimesel välja enda personaalse stiili. Allpool leiate loetelu erinevatest kuldehetest ning mõned head pakkumised, mis oleme spetsiaalselt välja otsinud. Kuldehted sobivad nii kingituseks erilisele inimesele, sõbrale või pereliikmele, aga ka endale. Kullal on paljude inimeste arvates hea mõju ning oma energia, mis ka kuldehteid kandes kenasti mõjub.

Kuldehted on ajatu klassika, mis on eksisteerinud juba sajandeid. Alates kõrvarõngastest, kaelakeedest, sõrmustest ja muudest aksessuaaridest saab kullast ehteid kanda erinevatel puhkudel ja eesmärkidel.

Erinevaid kuldehteid sobib kanda nii eraldiseisvana, näiteks sõrmuseid, käekette, ripatseid või kõrvarõngaid, aga ka ehetekomplektidena, kus saab erinevaid ehteid omavahel kombineerida.

Milliseid kuldehteid on üldse olemas?

Pole saladus, et kuldehted on iidsetest aegadest olnud rikkuse, staatuse ja ilu märgiks. Kuldehted on ajatu aksessuaar, mis ei lähe kunagi moest ning erinevaid kuldseid ehteid, mida saab kanda aasta läbi, on väga palju. Klassikalistest kuldsõrmustest ja kaelakeedest unikaalsemate tükkideni, nagu kuldkellad ja kõrvarõngad, leidub igaühele midagi. Täiusliku kuldehete leidmiseks vaadakem mõnda kõige populaarsemat kuldehte tüüpi.

Kuldehteid on olemas väga erinevat liiki, näiteks puhtamast kullast tehtud ehteid, aga ka teiste vääriskivide- ja metallidega kombineeritud ehteid.

Kuldehete tüübid:

  • Kuldketid
  • Kuldsõrmused
  • Kuldkõrvarõngad
  • Kullast ripatsid
  • Kuldkäeketid
  • Muud kullast ehted
Kuldsõrmused: Klassikaline kuldsõrmus on elegantne ja ajatu ehe. Olgu selleks siis lihtne kuldrõngas või keerulisem vääriskivide disain, kuldsõrmused on lihtne viis lisada igale riietusele rafineeritust.
 
Kuldkaelakeed: Saadaval on lai valik kullast kaelakeesid, alates õrnadest ripatsidest kuni julgete detailideni. Kuldkaelakeed on suurepärane viis oma isiksuse avaldamiseks ja need näevad kaunid välja, kui neid kombineerida ka teiste kullast ehetega.
 
Kuldkõrvarõngad: alates lihtsatest nööpnõeladest kuni väljaütlevate kõrvarõngasteni – kuldkõrvarõngad võivad viia mis tahes riietuse järgmisele tasemele. Ükskõik, kas otsite midagi peent või midagi julget, leiate kindlasti paar kuldkõrvarõngaid, mis sobivad teie stiiliga.
 
Kuldkellad: Kuldkellad on elegantne ja stiilne aksessuaar, mida saab kanda igal puhul.
 

Üks populaarsemaid kuldehete tüüpe on kollasest kullast tehtud ehted. Seda tüüpi kuld on valmistatud puhtast kullast ja seda leidub sageli selle loomulikus kollases värvitoonis. Kollast kulda on saadaval ka erinevates toonides, nagu roosa kuld ja valge kuld. Roosa kuld on segu puhtast kullast ja vasest, valge kuld aga puhta kulla ja muude metallide, nagu hõbe või plaatina, segu.

Teist tüüpi kuldehted on kullaga täidetud ehted. Seda tüüpi ehteid valmistatakse kullakihi ühendamisel mitteväärismetalliga. Kullatäidisega ehted on taskukohasemad kui täiskullast ehted ja on tavaliselt hea valik neile, kellel on väiksem eelarve.

Valikus on ka kullatud ehted. Seda tüüpi ehteid valmistatakse mitteväärismetalli peal õhukese kullakihi galvaniseerimisega. Kullatud ehted on hea valik neile, kes otsivad soodsamat varianti, mis näeb ikka välja nagu tahke kuld. Kuid sellel ei ole sama vastupidavust kui täiskullast ehetel ja neid tuleb sagedamini vahetada.

Mida tasub kuldehteid ostes jälgida?

Kaaludes kullast ehete ostmist, tuleb arvestada mitmete teguritega. Esiteks on oluline kindlaks teha, millist tüüpi kullast ehteid te otsite. Kulda on mitut tüüpi, sealhulgas kollane kuld, roosa kuld ja valge kuld. Igat tüüpi kuldehtel on erinev välimus ja need on valmistatud erinevatest metallidest.

Kuldehteid valides on oluline arvestada ka ehte kvaliteediga. Kuldehteid saab valmistada erinevatt karaatidega, mis on kulla puhtuse mõõdupuuks. Mida kõrgem on karaat, seda puhtam kuld ja seda kallimad ehted. Kõige populaarsemad kullast ehete karaadid on 14k, 18k ja 24k. 14-karaadine kuld on madalaima kvaliteediga, väikseima kullasisaldusega. 18-karaadine kuld on veidi kvaliteetsem, suurema kullasisaldusega. 24-karaadine kuld on kõrgeima kvaliteediga ja kõrgeima kullasisaldusega.

Vaadake tüki meisterlikkust. Kuldehted on suur investeering, mistõttu on oluline jälgida, et need oleksid võimalikult ilusad. Otsige ehteid, mis on valmistatud kvaliteetse viimistlusega ja tähelepanu on pööratud detailidele.

Lõpuks on oluline arvestada kuldehete maksumusega. Kuldehted võivad olla kallid, kuid taskukohaste hindadega kuldehteid saab osta palju. Parima pakkumise saamiseks on oluline võrrelda erinevate juveelipoodide hindu.

Kuldehteid ostes tasub vaadata kindlasti, millise prooviga on kullast ehted, samuti milliseid vääriskive on kasutatud. Kui ostate kuldehte inimeselt, peaksite kindlasti laskma teha ehetele hindamisakti, mis tõestab selle väärtuse. Kui ostate ehteid mõnest tuntud e-poest, on tavaliselt nendega kaasas ka sertifikaadid kaupmehelt.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuldehted on ajatu klassika, mida saab kanda erinevatel puhkudel ja eesmärkidel. Kuldehteid valides on oluline arvestada kulla tüüpi, ehte kvaliteeti ja maksumust. Õige uurimistöö ja kaalutlusega saate leida endale sobivaima kuldehte.

Hea hinnaga kuldehted Eestis

Eestis tegeleb kuldehete müügiga kümneid e-poode. Kuldehete müügi kohta saate lugeda täpsemalt kodulehelt kuldehted.eu.

Teemal kuldehted

Kuldehted

Kogu info kuldehetest

Kuldehete müük

Parimad kuldehete müüjad

Kuldsõrmused

Leia omale kuldsõrmus

Kihlasõrmused

Ilusad kihlasõrmused

Kuldkõrvarõngad

Ilusad kullast kõrvarõngad

Investeerimiskuld

Soovite osta investeerimiskulda? Vaadake lähemalt kodulehelt aadressilt investeerimiskuld.ee ning leidke omale sobiv kuldplaat või meenemünt.

Pandimaja Tallinnas

Otsite pandimaja, kuhu viia oma seisma jäänud kuldehted või väärisesemed? Vaadake pandimaja kodulehelt, kuhu täpsemalt ehted viia ning küsige täpset hinnapakkumist!